Český ráj

Ubytování Český ráj, penzion v Českém ráji nabízí levné ubytování v Českém ráji s překrásným výhledem do okolí za jedny z nejnižších cen v regionu. Neváhejte navštívit krásy Českého ráje a naplánovat si výlety. Hlavní stránka Český ráj ZDE....


Podtrosecká údolí.


Nejkrásnější údolí Českého ráje pod dominantou Trosky, jimiž prochází naučná stezka. Je přírodní rezervací vyhlášenou v roce 1999 a vedle Hruboskalska a Příhrazských skal je největší rezervací v CHKO Český ráj.
Zajišťuje územní ochranu především mokřádům na dně údolí kolem Želejovského potoka a Žehrovky. Podtrosecká údolí se vinou kolem dominanty Českého ráje hradu Trosky. Tato údolí jsou charakteristická přítomností rybníků, které jsou mnohdy ohraničeny pískovcovými skalisky spadajícími přímo do vody rybníků, lesy a v blízkosti rybníků mokřady a vlhkými loukami. Ze známých rybníků jsou to Vidlák, Věžák, Rokytňák, Krčák, Nebák a Hrudka. V mokřadech kolem žijí chránění či vzácní živočichové jako např. rak, škeble rybničná či ledňáček.
Želejovské údolí je romantické údolí obklopené skalami a lesy podél Želejovského potoka, který napájí rybníky Vidlák, Krčák a Věžák. Je jedním z údolí přírodní rezervace Podtrosecká údolí.
Rašeliniště Vidlák je přírodní rezervací o rozloze 3,84 ha vyhlášenou v roce 1985.Ubytování Český ráj, Penzion Český ráj, Penzion Turnov, Ubytování Turnov