Český ráj

Ubytování Český ráj, penzion v Českém ráji nabízí levné ubytování v Českém ráji s překrásným výhledem do okolí za jedny z nejnižších cen v regionu. Neváhejte navštívit krásy Českého ráje a naplánovat si výlety. Hlavní stránka Český ráj ZDE....


Příhrazské skály.


Příhrazské skály neboli Příhrazské skalní město se rozkládá ve východní části plošiny Mužský v blízkosti letoviska Příhrazy.
V Příhrazských skalách se nachází 178 skalních věží. Většina skal je situována hlavně na okraje kaňonovitých údolí. Nejznámější skálou příhrazských skal je asi Kobylí hlava, která svou obtížností nejdéle odolávala horolezcům - a to až do 30 let. dvacátého století. Velmi známá jeskyně v nitru Příhrazských skal se nazývá Hynšta. Byla úkrytem českých bratří při jejich pronásledování v 17. století. Nejvyšší bod celé rezervace je právě zmiňovyný vrch Mužský s výškou 463 m.n.m. a nejnižším místo se pak nachází u rybníku Oběšenec - 239 m.n.m. V oblasti skal nalezneme též známé Drábské světničky, hrad Valečov, pozůstatky skalního hradu Klamorna a Zlatou stezku Českého ráje s nádhernou vyhlídkou do okolí a vrch Mužský. Skalní město bylo vyhlášeno přírodní rezervací.


Ubytování Český ráj, Penzion Český ráj, Penzion Turnov, Ubytování Turnov