Český ráj

Ubytování Český ráj, penzion v Českém ráji nabízí levné ubytování v Českém ráji s překrásným výhledem do okolí za jedny z nejnižších cen v regionu. Neváhejte navštívit krásy Českého ráje a naplánovat si výlety. Hlavní stránka Český ráj ZDE....


Kostel sv. Mikuláše.


Turnovský původně gotický kostel ze 14. stol., přestavěný po požáru renesančně a znovu barokně v roce 1722. Uvnitř chrámu jsou kamenné náhrobky rodu Vartenberků.
První písemné zmínky o kostelu jsou z počátku 2. poloviny 14. století. Roku 1538 kostel vyhořel během velkém požáru celého města Turnov. Opětovně vyhořel v roce 1707. V roce 1722 byl přestavěn do barokního stylu. Stavba o jedné lodi je má pravoúhlý presbytář a je vybavena novou sakristií z konce 19. století. Na jižní straně je situována mohutná dvoupatrová gotická hranolová věž se silným zdivem z pískovcových kvádrů. Věž bývala součástí opevnění města. Nad lodí i presbytářem je valená klenba s lunetami a pasy, kruchtu nesou tři pilíře. Nástropní a nástěnné malby pocházejí pravděpodobně z let 1884-85. Přilehlá barokní fara, která vznikla přestavbou původní školy, pochází z roku 1708. Nyní je sídlem vikářství.
Ubytování Český ráj, Penzion Český ráj, Penzion Turnov, Ubytování Turnov