Český ráj

Ubytování Český ráj, penzion v Českém ráji nabízí levné ubytování v Českém ráji s překrásným výhledem do okolí za jedny z nejnižších cen v regionu. Neváhejte navštívit krásy Českého ráje a naplánovat si výlety. Hlavní stránka Český ráj ZDE....


Riegrova stezka.


Riegrova stezka z Bítouchova do Spálova představuje nejaktraktivnější část původní stezky ze Semil do Železného Brodu, otevřené v roce 1909 zásluhou Klubu českých turistů.
Červeně značená turistická stezka pojmenovaná po nejvýznamnějším semilském rodákovi F. L. Riegrovi, měří v tomto úseku 3,5 km. Stezka je zčásti vylámána ve skále. Do soutěsky vchází po úzké vysuté galerii, dlouhé 77 m , zakotvené na skále ve výšce 5,5 m nad korytem řeky Jizery. Krátce za galerií stezka prochází kolem jezu, od něhož teče voda 1300 m dlouhým podzemním tunelem do hydroelektrárny ve Spálově. Od skály s podobou lva (U Kamenného lva) serpentinami stoupá stezka na nejvyšší bod se zastřešeným odpočívadlem, tzv. "pěšorestem". Nedaleká Böhmova vyhlídka na skalním útesu nabízí v nejkrásnější partii kaňonu výhled na protější Krkavčí skálu, na řečiště plné balvanů a na železniční trať na protilehlém břehu.
Jeden z mnoha pramenů a potůčků ve svahu vyvěrá v podobě upravené studánky Antala Staška
z roku 1924 jen několik set metrů před koncem stezky. Přítomnost nedaleké hydroelektrárny na
soutoku Jizery a Kamenice připomíná vodní tunel, který vede se závěrečnou partií stezky do
Podspálova.Ubytování Český ráj, Penzion Český ráj, Penzion Turnov, Ubytování Turnov