Český ráj

Ubytování Český ráj, penzion v Českém ráji nabízí levné ubytování v Českém ráji s překrásným výhledem do okolí za jedny z nejnižších cen v regionu. Neváhejte navštívit krásy Českého ráje a naplánovat si výlety. Hlavní stránka Český ráj ZDE....


Hrubá skála.


Renesanční romantický zámek byl vystavěn na pískovcových skalách v místě středověkého hradu ze 14. století. Byl založen roku 1353 Hynkem z Valdštejna.
Původní gotický hrad nazývaný Skála byl postaven v polovině 14. století. Jeho zakladatelem byl Hynek z Valdštejna. Hrad byl později přejmenován na Hrubou Skálu, aby nedocházelo k záměně s nedalekou Malou Skálou. Hrubá Skála byla pro svou polohu na pískovcovém masivu v úctyhodné výšce 60 m významným vojenským střediskem. Hrad třikrát vyhořel. Další úpravy objektu byly provedeny po požáru v r.1710, v r.1804, kdy vznikl též anglický park a v r.1859, kdy byl zámek regotizován. V druhé polovině 19. století byl hrad přestavěn na romantický zámek. Dnes je Hrubá Skála velkým rekreačním střediskem. Západní prostranství před zámkem uzavírá novogotický kostel sv. Josefa. Veřejnosti je umožněn vstup na nádvoří i na věž s krásným výhledem na Hruboskalsko, Trosky, Kozákov.
Ubytování Český ráj, Penzion Český ráj, Penzion Turnov, Ubytování Turnov