Český ráj

Ubytování Český ráj, penzion v Českém ráji nabízí levné ubytování v Českém ráji s překrásným výhledem do okolí za jedny z nejnižších cen v regionu. Neváhejte navštívit krásy Českého ráje a naplánovat si výlety. Hlavní stránka Český ráj ZDE....


Trosky.


Torzo jednoho z nejznámějších hradů umístěné na dvou čedičových vrcholech. Hrad byl založen Čeňkem z Vartenberka ve 2. polovině 14. století. Je nejznámější dominantou oblasti Český ráj.
Dnešní Trosky jsou pozůstatky hradu Vartenberků vystavěného na strmé čedičové vyvřelině, jež se rozdělila na dvě samostatné věže. Vyšší z nich, čtyřhranná, se nazývá Panna, nižší a robustnější Baba. Jádro hradu tvořil hradní palác a nádvoří s hospodářskými staveními.
První písemná zpráva o hradu pochází z roku 1396 a připomíná Čeňka z Vartenberka. Rod Vartenberků byl jedním z nejvýznamnějších v Čechách, který měl rozsáhlé državy zejména v severních částech země. Zakladatel hradu však Trosky vlastnil jen krátce. Po jeho smrti připadly králi Václavu IV. Na konci 14. století získal od krále hrad Ota z Bergova.
Díky obranné kamenné zdi a výhodné strategické poloze hrad dobře čelil vojenským útokům. Od třicetileté války hrad zpustl. Býval sídlem loupeživých rytířů. Zřícenina hradu se svou tajemnou siluetou je dnes symbolem Českého ráje. Z věže zříceniny je za jasného počasí daleký
impozantní rozhled na všechny světové strany.


Ubytování Český ráj, Penzion Český ráj, Penzion Turnov, Ubytování Turnov